סקירת מערכות הפעלה מבית מיקרוסופט

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

מיקרוסופט הציגה את סביבת ההעבודה למחשבים אישיים בשם Windows ב -20 בנובמבר 1985, כממשק גרפי עבור מערכת ההפעלה MS-DOS כתגובה לעניין הגובר בממשקי משתמש גרפיים (GUI). מיקרוסופט הצליחה לשלוט בשוק המחשבים האישים בעולם עם נתח שוק של למעלה מ -90%, שעקף את Mac OS, אשר הוצג ב -1984. אפל ראתה את Windows כהתפתחות לא הוגנת על בסיס החדשנות שלהם בפיתוח GUI כפי שמומש על מוצרים כגון ליסה ומקינטוש (בסופו של דבר התיישבו בבית המשפט לטובת מיקרוסופט בשנת 1993). במחשבים אישיים, Windows היא עדיין מערכת ההפעלה הפופולרית ביותר. עם זאת, בשנת 2014, הודתה מיקרוסופט כי בשוק הטלפונים החכמים היא הפסידה למערכת ההפעלה הפופולרית אנדרואיד, בעקבות הגידול המסיבי במכירות של מכשירי אנדרואיד חכמים. לעומת זאת באופן מסורתי פלטפורמות השרתים של מיקרוסופט זוכה לנתח השוק הגדול ביותר כיום.
החל מחודש אוקטובר 2018, הגירסה העדכנית ביותר של Windows עבור מחשבים אישיים, טאבלטים, סמארטפונים והתקנים משובצים היא Windows 10. הגירסה העדכנית ביותר עבור מחשבי שרת היא Windows Server 2019 . גירסה מיוחדת של Windows 10 פועלת גם על קונסולת משחקי הווידאו של Xbox One.

סדר הופעת מערכות ההפעלה במשך השנים

 

 

Windows XP

מערכת הפעלה מבית מיקרוסופט הושקה לראשונה בשנת 2001 והפכה למערכת הפופולרית ביותר בשנת 2007 החל משנת 2012 מיקרוסופט הפסיקה את התמיכה במערכת ההפעלה. מיקרוסופט שיווקה את מערכת ההפעלה בגירסאות Home ו-Professional שאותה ניתן היה להתקין גם בגירסת ה-64it

 

 


 

Windows Vista

הושקה לראשונה בשנת 2007 ויועדה למגזר העיסקי והפרטי, נכשלה באופן עקבי בהחלפת Windows XP ורבים העדיפו שלא לעדכן למערכת זו. עיקר השינויים היו בממשק המשתמש הגרפי ששופר ותמיכה טובה יותר בגירסאות ה-64bit.

 

  


 

Windows 7

הושקה לראשונה בשנת 2009 והצליחה להתגבר על הכישלונות של ויסטה בתאימות מנהלי ההתקנים ומערכת הגיבויי המורחבת שלה. חווית המשתמש הגרפית גם היא שופרה. המערכת תפסיק לקבל עידכונים בסוף שנת 2019. הופצה בגירסאות Hoom, Professional, Ultimate.

  

 


 

Windows 8.1

הושקה לראשונה בשנת 2012 ומתבססת על קודמתה windows 7 עם דגש על שיפורים למחשבים ניידים וטאבלטים. לא רבים התלהבו ממשק המשתמש המסורבל מעט של מערכת זו ולכן לא תמיד זכתה לפופולריות רבה. הופצה גם בטלפונים ניידים

 

 


 

Windows 10

הגירסה האחרונה והעדכנית מבית מיקרוסופט הושקה בשנת 2015 ומשמשת מחשבים אישיים, טאבלטים, טלפונים ניידים ו-Xbox. ממשק המשתמש שופר יחסית לקודמתה והוכנסו פונקציות חדשות ומודרניות.

סקירת וידאו