המחשב לא נדלק - מה אפשר לעשות?

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

כשאתה לוחץ על לחצן ההפעלה כמו שאתה עושה כל יום ושום דבר לא קורה. אולי המחשב בכלל לא נדלק, אולי אין מתח חשמלי, המחשב נדלק ומייד נכבה או שנדלק ומופיעים מסכים כחולים. לא משנה מה הבעיה שלך, הנה כמה צעדים שאפשר לעשות לפתרון בעיות שיש כאשר המחשב לא מאתחל כהלכה.

אם המחשב שלך לא נדלק כלל והמאווררים לא פועלים, אין אורות מהבהבים ושום דבר לא מופיע על המסך - כנראה שיש לך בעיה בחשמל. נתק את המחשב שלך וחבר אותו ישירות לשקע אחר שאתה יודע שעובד, ולא למפצל חשמל. ודא שמתג ההפעלה בגב הספק של המחשב מופעל, ואם השקע מחובר למפצל חשמל עם מתג, וודא שגם המתג מופעל.

אם אתה משתמש במחשב נייד, ודא שהמטען מחובר כראוי ליציאה הנכונה ומחובר לשקע חשמל בפועל. ספק כוח כושל יכול לרוב לגרום לבעיות אתחול, גם אם המאוורר והאורות אכן נדלקים.

אם המחשב נשמע כאילו הוא נדלק אבל אינך רואה שום דבר על המסך, ייתכן שהמחשב למעשה נדלק והצג פשוט לא מציג שום דבר. בדוק וודא שהצג מחובר לחשמל (שוב, נסה לשקע בקיר במקום מפצל חשמל), כדאי גם לוודא שהכבל המחבר את הצג שלך למחשב לא השתחרר.

אם שלבים אלה לא עוזרו, נסה לחבר את המחשב למסך אחר או אפילו טלוויזיה - ובדוק אם Windows מופיע שם. המחשב עכשיו נדלק. כאשר המחשב שלך מאתחל, הוא אמור להשמיע צליל צפצוף - בדרך כלל צפצוף אחד אומר שהכל בסדר. אבל אם המחשב מתקשה בהפעלה, הוא עשוי לעשות סדרת צפצופים (כמו קוד מורס) שיגידו לך מה לא בסדר.

בדוק את חוברת ההדרכה שקיבלת עם לוח האם או המדריך למחשב הנייד שלך וברר מה המשמעות של הצפצופים. אם אין לך את המדריך שלך, סביר להניח שתמצא אותה באתר האינטרנט של היצרן.

מחשב שולחני לא נדלק ולא מגיב

אם המחשב שלך לא מצפצף כלל ולא נדלק, מה שאני מציע זה לפתוח את המחשב לנתק את הדיסק הקשיח וכל מה שמחובר למחשב חוץ מהזיכרון וכרטיס המסך, ולנסות להדליק את המחשב כך ולראות אם יש תגובה. במקרה והמחשב שוב לא נלק ניתן לנסות לעשות ריסט לביוס. אפשר לחפש ברשת מדריכים על איך מבצעים ריסט לביוס.


סרטון הדרכה שמסביר איך לעשות ריסט לביוס